Sesli Yemek | Pratik, Farklı ve Lezzetli Yemek Tarifleri | Rachael Yamagata
8062
post-template-default,single,single-post,postid-8062,single-format-standard,qode-social-login-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.5,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive

Rachael Yamagata

Rachael Yamagata (23 Eylül, 1977), ABD’li şarkıcı, şarkı yazarı ve piyanist. Arlington Virginia’da dünyaya gelen Yamagata Japon kökenli bir babayla, İtalyan – Alman kökenli bir annenin çocuğudur.

Yamagata, Şikago kökenli funk-fusion grubu Bumpus’un altı yıl solistliğini yaptı. Grupla beraber üç albüm kaydetti ve ülkesinde konserler verdi. 2001’de yazdığı şarkıların grubun funk tarzına uymaması sebebiyle Yamagata kariyerine tek başına devam etmeye karar verdi. Eylül 2002’de Arista ile anlaşma imzaladı ve Malcolm Burn’ün yapımcılığını üstlendiği ilk EP’si Rachael Yamagata EP Ekim ayında yayınlandı.

Şarkıcının ilk albümü Happenstance Haziran 2004’te çıktı. John Alagia’nın yapımcılığını üstlendiği bu albümün ilk ve ikinci şarkıları olan Worn Me Down ve 1963 için klip çekildi.

Şarkıları Charmed, How I Met Your Mother, ER , Nip/Tuck, Men in Trees, Alias, One Tree Hill, Brothers & Sisters, Grey’s Anatomy ve The O.C. gibi pek çok televizyon dizisinde çalındı. Yamagata ayrıca The O.C‘nin ikinci sezonunda misafir oyuncu olarak da yer aldı.

22 Mayıs 2008’de ikinci EP’si Loose Ends‘i yayınladı. Bu EP’de üç yeni şarkısı yer aldı. 2008’in başından itibaren resmi Internet sitesinde yayınlanan tanıtım videolarının sonucu olarak 7 Ekim 2008’de ikinci albümü Elephants…Teeth Sinking Into Heart çıktı. 9 Ekim’de bu albümdeki Faster ve Sunday Afternoon isimli parçaların canlı akustik performansları LiveDaily.com’da yayınlandı.

Ayrıca, Jason Mraz’ın ikinci albümündeki Did You Get My Message? isimli şarkıda sanatçıyla birlikte söyledi. Rhett Miller’ın solo CD’si Blame On Me‘de Fireflies ve The Believer‘ı seslendirdi. Ray Lamontagne ve Ryan Adams’ın albümlerine de katkılarda bulunan şarkıcı Bright Eyes’ın Cassadaga isimli albümündeki altı şarkıyı söyledi.

Kaynak: http://tr.wikipedia.org/wiki/Rachael_Yamagata

No Comments

Post a Comment

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.