B&N Burger Noodle Kitchen

“Hayallerin gerçeğe dönüştüğü yer…” Bu yerinde sloganları ile kendilerini haklı çıkartan Asya ve Amerikan mutfağını iddialı bir şekilde yiyeceklere döken B&N Burger Noodle Kitchen!

Ataköy marinadaki bu lezzetli, farklı ve şık mekana girdiğiniz an tüm sıcaklığıyla sizi Yıldız Tunçay karşılayacak. Biz öyle güzel sohbetler ettik ki bir restoranın, üstelik farklı mutfaklara yelken açmış bir restoranın nasıl başarıya doğru emin adımlarla tırmandığını kendi gözlerimle görmüş oldum. Her zaman söylerim yine söyleyeceğim; iyi, lezzetli yemek, o işi isteyerek yapmakla başlar. Bunu sosyal ortamlarda kendimize bile söylemiyor muyuz? “Yemek yaparken duygularını da kat!”. Çok doğru. Yıldız hanım, bambaşka mutfaklarla meşgulken bile işini bu denli ciddiye alıp, aynı zamanda da tüm sevimliliğini ve sıcakkanlılığını B&N KITCHEN ekibinden sakınmayan bir mutfak aşığı, hatta mutfak sanatları aşığı.

005

Evet. Mutfak da bir sanattır şüphesiz ve bir yemeğin sunum aşamaları, son olarak önünüze geldiğinde yakaladığınız görsel, lezzetle birleşince yemeye bile kıyamayacağınız bir durum ortaya çıkıyor. Yıldız Hanım’ın mutfağında hem sanatı hem de lezzeti bulacaksınız. Pastalarını bir görseniz, bana hak verirsiniz eminim.

IMG_5133

Burger çeşitleri, noodle çeşitleri, Japon mutfağının hakkını veren Sushisi, salataları, mekana özel ana yemekleri ve tatlılarıyla kalbinizi fethedecek bir mekan. Girandola’yı duyanımız duymayanımız, gitsin bu tatlı mekanda bu dondurmaları tatsın.

 IMG_5113

Tayland’dan ve farklı ülkelerden de periyodik aralıklarda müşteri konuk eden B&N KITCHEN, onlara da kusursuz tatlarını benimsetmeyi başarmış görünüyor. Tayland dedim çünkü bir Asya mutfağını, o mutfağın sahiplerine benimsetmek oldukça zor iştir. Fakat burası, onların bile kafasında metalaşarak vazgeçilmez mekanlar listelerinin içinde yerini almayı başarmış.

IMG_5118

 

Kahvaltılardan bahsetmedik galiba. Hiç atlar mıyız onu! Kahvaltı keyfi bambaşkadır, B&N KITCHEN’ da daha da başka.

Balıkesir’den getirdikleri süt ürünleri, Kars’tan gelen özel kaşar peynirleri, Marmaris’ten gelen bal ve özel ekmekleri ile serpme kahvaltı keyfini sizlere tam manası ile yaşatıyorlar diyebililiriz.

IMG_5136

“Malzemelerimde evimde ne kullanıyorsam aynı titizliği burda da gösteriyorum” diyen Yıldız Hanım’ın ev yapımı reçellerinin tadına baktığınızda, eminiz bu cümle kulaklarınızda yankılanacak. Sanatsal ve özenle pişirilen lezzetli yiyeceklere bir de naturellik ekleniyor. Daha fazla ne söylenebilir ki?

Mutlaka her mekanın çok tercih edilen ya da diğerlerine nazaran daha çok beğenilen lezzetleri oluyordur. Fakat bu mekan, buradaki her türlü lezzet konusunda fazlası ile iddialı. Biri birinden üstün olmamakla birlikte, her gittiğinizde farklı lezzetlere açık olabilmenizi sağlıyor. Çünkü mekanın içine görsel bir uyumla yerleştirilmiş özel dizayn açık mutfakları ile pişen yiyecekleri görme şansınız var. O yüzden de gördükçe canınız çekebilir bu da minik bir uyarı : )

Biftek Noodle burger Kitchen- Sesli Yemek

Açık mutfak dediysek, yiyeceklerden harmanlanmış rahatsız edici kokudan da tamamen uzak. Bu, ben ordayken dikkatimi çeken en önemli şeylerden birisiydi aslında. Yanınızda bir mutfak, aşçılar, onları servise hazırlayan çalışanlar. Fakat rahatsız edici yemek kokuları yok. B&N KITCHEN tarafından böylesine büyük bir sorun, büyük bir başarı ile çözüme ulaştırılmış bile.

IMG_5129

Mutfak ve dizayn demişken, dekorasyonu ile de fazlası ile iddialı. İlginç dizayn hikayeleriyle kendisine, özgün tasarımı kusursuz şekilde montelemiş bir mekan.

Müzikleri, kulağa hoş gelen groove, 80’lerin günümüze uyarlanmış melodileri ve hafif caz tınıları içeriyor. Siz afiyetle yemeklerinizi yerken, kulaklarınızdan içeri sızan bu tınılar keyfinize keyif katacak. Ayrıca mekanda haftasonu ve bazı özel günlerde konsept menüler ile canlı performans veya DJ performansı da gerçekleştiriliyor.

 IMG_5112

İçki seçenekleri ile de sizi tavlayabileceğini söylemeden geçemeyeceğim. Özellikle şarapları ve bira seçenekleri…

Hafta içleri, haftasonları, kahvaltı, öğle yemeği veya akşam yemeklerinde, aileniz ve dostlarınızla sizlere evinizdeki rahatlığı sunacak bir mekan arıyorsanız doğru adres B&N KITCHEN!

 

İletişim Bilgileri:

Ataköy Marina Park AVM C-10
Bakırköy/İSTANBUL

 

Telefon:0212 559 60 70