LILY ALLEN

Lily Rose Beatrice Allen (doğum 2 Mayıs 1985) Brit Ödülleri adayı olan İngiliz bir şarkıcıdır. En çok Smile ve LDN adlı şarkılar ile bilinir.

Aktör/komedyen/müzisyen Keith Allen ve film yapımcısı Alison Owen’ın kızıdır. Lily Allen, Hammersmith, Londra, İngiltere’de doğdu. Bir çok ev değiştiren ailesi sonunda Kuzey Londra’daki bu kasabaya yerleşmeye karar verirler. Babası Fulham F.C. takımını tutardı ve Fulham F.C.’nin lakabı olan «The Lilywhites» dan esinlenerek kızının adını Lily koydu. Lily 3 yaşındayken, UB40 adlı grubun bir klibinde oynadı. Sarah adında bir ablası, Alfie adında bir erkek kardeşi (kendisi Lily Allen’ın Alfie adlı şarkısına konu olmuştu), Rebecca adında bir kız kardeşi vardır.

Lily, Scoil Bhride adlı ilkokula giderken annesi ile birlikte Leixlip, County Kildare, İrlanda’da yaşadı. Lily küçükken çok terbiyeli sayılmazdı ve hep özel bakıma ihtiyaç duyuyordu. Bu yüzden Lily tam 13 tane okula gitti ve bazılarından kovuldu. Jo Whiley ile BBC Radyosunda yaptığı bir röportajda, «Eğitim bazı insanlar için güzeldir fakat benim için değildir.» demiştir.

17 Temmuz 2006 günü ilk albümü Alright, Still çıkmıştır. İknci albümü It’s Not Me, It’s You adlı albümü 9 Şubat 2009 ‘da piyasaya çıktı.