Sesli Yemek | Pratik, Farklı ve Lezzetli Yemek Tarifleri | Micheal Bolton ( Efsane Ses)
2268
post-template-default,single,single-post,postid-2268,single-format-standard,qode-social-login-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.5,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive

Micheal Bolton ( Efsane Ses)

1953 senesinde Connecticut’ta Michael Bolotin ismiyle dünyaya gelen Amerikalı hard rock şarkıcısı Michael Bolton, 1975 senesinde ilk ismi Michael Bolotin ile aynı ismi taşıyan ilk stüdyo albümünü RCA Records etiketiyle piyasaya sürerek müzik dünyasına giriş yaptı. Albümün prodüksiyonunda Joe Cy ile bir araya gelen Bolton, albüm içerisinde Kai Winding’in 1963 tarihli “Time Is on My Side” adlı çalışmasının baştan yorumuna da yer verdi. Albümüyle Amerika listelerinin 209. sırasında kalan sanatçı, ertesi sene “Everyday of My Life” adlı 2. stüdyo albümüyle müzikseverlerin karşısına çıktı. Albüm içerisinde aralarında Martha And The Vandellas’ın “Dancing In The Street” ve Joe Walsh’un “Rocky Mountain Way” adlı çalışmalarının da yer aldığı altı yorum parçasına yer veren sanatçı, bu albümleri yayınladığı sırada aynı zamanda rock grubu Blackjack ile de sahne almaya devam etti. 1983 senesinde kendi ismiyle aynı ismi taşıyan 3. stüdyo albümünü Columbia Records etiketiyle yayınlayan Michael Bolton, albümün prodüksiyonunda Gerry Block ile çalıştı. Albümüyle Amerika listelerinde 89 numara olan ve albümden çıkarttığı “Fool’s Game” adlı tek single ile de Billboard Hot 100 listelerinde 83. sıraya yerleşen Bolton, 1985 senesine gelindiğinde “Everybody’s Crazy” adlı 4. stüdyo albümünü müzikseverlerin beğenisine sundu. Albümde hard rock ve glam rock öğelerine sadık kalan sanatçı, ne var ki albümüyle müzik listelerinde kendisine yer bulamadı.

Michael-Bolton-Soul-of-my-Soul 1987 senesinde “The Hunger” adlı 5. stüdyo albümünü Jonathan Cain, Keith Diamond ve Susan Hamilton’ın prodüktörlüğünde piyasaya süren Michael Bolton, albüm içerisinde Otis Redding’in 1968 tarihli “(Sittin’ On) The Dock of the Bay” adlı çalışmasının baştan yorumuna yer verdi. Albümle tarzını pop rock ve soft rock’a doğru döndüren ve albümüyle Amerika listelerinde 46, İngiltere listelerinde ise 44 numara olan Bolton, albümden “That’s What Love Is All About”, “(Sittin’ On) The Dock of the Bay” ve “Wait on Love” adlı parçalarını single olarak yayınladı ve bu single’lardan “That’s What Love Is All About” single’ı ile Billboard Hot 100 listelerinde 19 numara oldu. Asıl başarıyı “(Sittin’ On) The Dock of the Bay” single’ının Billboard Hot 100 listelerinde 11. sıraya yerleşmesiyle yakalayan sanatçı, “Wait on Love” single’ı ile de aynı listelerde 79 numara oldu.

1989 senesinde “Soul Provider” adlı 6. stüdyo albümünü Peter Bunetta, Rick Chudacoff, Desmond Child, Barry Mann, Guy Roche, Michael Omartian, Susan Hamilton ve Walter Afanasieff’ten oluşan bir prodüksiyon takımıyla çalışarak müzikseverlerin beğenisine sunan Michael Bolton, bu albümle birlikte gerçek tarzını yakalamış da oldu. Özellikle albüm içerisinde yer alan “How Am I Supposed to Live Without You” adlı parçanın büyük beğeni kazanmasıyla albümüyle Amerika listelerinde 3, İngiltere listelerinde ise 4 numara olmayı başaran Bolton, albümden “Soul Provider”, “How Am I Supposed to Live Without You”, “How Can We Be Lovers?”, “When I’m Back on My Feet Again” ve “Georgia on My Mind” adlı çalışmalarını single olarak yayınladı ve bu single’lardan “How Am I Supposed to Live Without You” ile Billboard Hot 100 listelerinde zirve, İngiltere Single listelerinde ise 3 numara oldu. “How Can We Be Lovers?” single’ı ile Billboard Hot 100 listelerinde 3, İngiltere Single listelerinde ise 10 numara olmayı başaran sanatçı, ayrıca “When I’m Back on My Feet Again” single’ı ile Billboard Hot 100 listelerinin 7. sırasındaydı. Bir diğer yandan “How Am I Supposed to Live Without You” parçası sanatçıya aynı sene Grammy’lerden “En İyi Erkek Pop Vokal Performansı” ödülünü de getirdi.

 

1991 senesinde “Time, Love & Tenderness” adlı 7. stüdyo albümünü Walter Afanasieff’in prodüktörlüğünde piyasaya süren Michael Bolton, albümüyle bir önceki albümde yakaladığı tarzını devam ettirdi ve albümüyle Amerika listelerinde 1, İngiltere listelerinde ise 2 numara olmayı başardı. Albümden “Love Is a Wonderful Thing”, “Time, Love, and Tenderness”, Percy Sledge’in 1966 tarihli “When a Man Loves a Woman” adlı çalışmasının baştan yorumunu, “Missing You Now” ve “Steel Bars” adlı şarkılarını single olarak yayınlayan ve bu single’lardan “When a Man Loves a Woman” ile Billboard Hot 100 listelerinde zirve, İngiltere Single listelerinde ise 8 numara olmayı başaran Bolton, “Love Is a Wonderful Thing” single’ı ile de Billboard Hot 100 listelerinde 4, “Time, Love, and Tenderness” single’ı ile de aynı listelerinin 7. sırasındaydı. Ayrıca Kenny G’nin kendisine eşlik ettiği “Missing You Now” single’ı ile de aynı listelerin 12. sırasına yerleşen sanatçı, “When a Man Loves a Woman” parçasına getirdiği baştan yorumla Grammy’lerden “En İyi Erkek Pop Vokal Performansı” ödülüne layık görüldü.

1992 senesinde “Timeless: The Classics” adını taşıyan ve içerisinde Lenny Welch, Bee Gees, Four Tops, Sam Cooke, The Beatles, Sam & Dave, Eddie Floyd ve Dobie Gray’in yer aldığı isimlerin parçalarının baştan yorumlarına yer verdiği bir yorum albümü piyasaya süren Michael Bolton, albümüyle Amerika listelerinde zirve, İngiltere listelerinde ise 3 numara olmayı başardı. Albümden “To Love Somebody” , “Drift Away” ve “Reach Out I’ll Be There” adlı çalışmalarını single olarak yayınlayan Bolton, bu single’lardan “To Love Somebody” ile Billboard Hot 100 listelerinin 11. sırasına yerleşti.

1993 senesinde “The One Thing” adını taşıyan 9. stüdyo albümünü hayranlarına ulaştıran Michael Bolton, albüm içerisinde Bill Withers’in 1972 tarihli “Lean On Me” adlı çalışmasının baştan yorumuna yer verdi. Albümüyle Amerika listelerinde 3, İngiltere listelerinde ise 4 numara olan ve albümden “Said I Loved You…But I Lied”, “Soul of My Soul”, “Completely”, “Ain’t Got Nothing If You Ain’t Got Love” ve “Lean on Me” adlı parçalarını single olarak yayınlayan Bolton, bu single’lardan en iyi başarıyı “Said I Loved You…But I Lied” single’ının Billboard Hot 100 listelerinde 6 numara olmasıyla yakaladı.

1995 senesinde “Greatest Hits (1985–1995)” ve 1996 senesinde ise “This Is The Time: The Christmas Album” adlı bir yılbaşı albümü çıkartan Michael Bolton, 1997 senesinde “All That Matters” adlı 10. stüdyo albümünü Diane Warren, Babyface, Lamont Dozier, Gary Burr ve Tony Rich’in prodüktörlüğünde müzikseverlerin beğenisine sundu. Albümle tarzına R&B öğelerini dahil eden Bolton, albümüyle Amerika listelerinde 39, İngiltere listelerinde ise 20 numara oldu. Albümden “Go the Distance”, “The Best of Love” ve “Safe Place from the Storm” adlı şarkılarını single olarak yayınlayan ve bu single’lardan en iyi başarıyı “Go the Distance” single’ının Billboard Hot 100 listelerinde 24, İngiltere Single listelerinde ise 14 numara olmasıyla yakalayan sanatçı, ertesi sene “My Secret Passion: The Arias” adlı 11. stüdyo albümünü piyasaya sürdü. Albümde Steven Mercurio’nun yönetimindeki Filarmoni Orkestrasıyla çalışan ve Jules Massenet, Giacomo Puccini, Giuseppe Verdi ve Friedrich von Flotow gibi gibi isimlerin aryalarını yorumlayan müzisyen, albümüyle Amerika listelerinde 112. sırada kalırken, İngiltere listelerinde ise 25 numara oldu.

1999 senesinde “Timeless: The Classics Vol. 2” adını taşıyan ve içerisinde Marvin Gaye, The Temptations, Bob Dylan, Al Green ve Ann Peebles gibi isimlerin parçalarının baştan yorumlarının yer aldığı bir yorum albümü çıkartan Michael Bolton, albümüyle Amerika listelerinde kendisine yer bulamasa da İngiltere listelerinde 50 numara oldu. 2002 senesinde “Only a Woman Like You” adlı 13. stüdyo albümünü hayranlarının beğenisine sunan ve albümde Billy Mann, Gary Haase, Rudy Perez, Max Martin, Rami, Robert John Mutt Lange, Andy Goldmark, Walter Afanasieff, Desmond Child, Richard Marx ve Louis Levin’den oluşan bir prodüksiyon takımıyla çalışan Bolton, albümüyle Amerika listelerinde 36, İngiltere listelerinde ise 19 numara oldu. Albümden “Only a Woman Like You” ve “Dance with Me” adlı parçalarını single olarak piyasaya süren sanatçı, ne var ki single’ları ile müzik listelerinde kendisine yer bulamadı.

2003 senesinde “Vintage” adını taşıyan ve içerisinde Ray Charles, Ray Noble, Doris Day ve Etta James gibi isimlerin parçalarına getirdiği baştan yorumları dahil ettiği bir yorum albümü yayınlayan Michael Bolton, albümüyle Amerika listelerinde 76, İngiltere listelerinde ise 23 numara oldu. Albümden sadece “When I Fall in Love” adlı yorumu single olarak çıkartan Bolton, 2005 senesinde ise “’Til the End of Forever” adlı 15. stüdyo albümünü müzikseverlerin beğenisine sundu. Albüm içerisinde bulundurduğu 18 parçadan 10 tanesinin kaydını konserlerinden alan sanatçı, albümüyle Amerika listelerinde 128 numara oldu.

Michael-Bolton-Sesli Yemek2006 senesinde “Bolton Swings Sinatra” adlı sadece Frank Sinatra parçalarının yorumlarının yer aldığı bir yorum albümü çıkartan Michael Bolton, albümüyle Amerika listelerinde 51, İngiltere listelerinde ise 54 numara oldu. Bu albümü 2007 senesinde çıkan “A Swingin’ Christmas” adlı yılbaşı albümü takip ederken, 2009 senesinde “One World One Love” adlı 17. stüdyo albümü piyasaya sürüldü. Albümde Tami Chynn, Ne-Yo ve Lady Gaga ile birlikte performanslar sergileyen Bolton, albümüyle Amerika listelerinde 166. sırada kalırken, İngiltere listelerinde ise 19. sıraya yerleşmeyi başardı.

En son 2011 senesinde “Gems” adlı 18. stüdyo albümünü müzikseverlerin beğenisine sunan Michael Bolton, albümde Rascal Flatts, Helene Fischer, Eva Cassidy ve Lara Fabian gibi isimlerle düetler gerçekleştirdi. Bu düetler Prince, Sting, U2 gibi isimlerin parçalarından oluşurken, albüm Amerika listelerinde 128 numara oldu.

 

 

No Comments

Post a Comment

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.