Şehirler (Roma)

Ayın şehri bölümümüzde aşıklar kenti Romaya gidiyoruz. Romada ne yenir, ne içilir, nerelere gidilir ve elbette ne dinlenir hepsi bu yazıda.

Sonsuz Şehir olarak adlandırılmasının bir nedeni var. Roma’da eski suyollarından beslenen sokak çeşmesinden su içebilirsiniz. Veya Capitoline Müzesinde bulunan heykeldeki profilin aynısını cappucinonuzu yapan adamda da bulabilirsiniz. (Tabii ki asla saat 11’den sonra sipariş etmemeniz gerektiğini biliyorsunuz.) Roma ayrıca tezatlıkların şehridir—Vatikan’a ve Tatlı Hayat’a aynı anda evsahipliği yapabilecek başka bir yer var mıdır?

Gelelim Roma da nerde, ne yenir ?  Ve size önerdiğimiz üç popüler mekanın özel lezzetleri:  Romaya gittiniz ve acıktığınızda kesinlikle ilk uğramanız gereken yer Ad Hoc dur. Sevgilinizle veya arkadaşınızla hiç farketmez harika şarapları ve lezzetleriyle Ad Hoc ilk önerimizdir.2lj3seb

Romaya gidilir de Gelateria Il Dolce Sorriso ya uğranmaz mı ? Çeşit çeşit dondurma, güleryüzlü servis ve küçücük sıcak bir dükkan Romayı sevmeniz için bir neden daha. Bu kadar çok çeşit dondurmanın oluşuna inanamayacaksınız.

il-dolce-sorriso

Gece hayatı için nereyi önereceğimizi çok düşündük ve sonda butik mekan tasarımına bayıldığımız Gregory’s i önermeye karar verdik. Buraya gittiğinizde yemeğinizle beraber caz dinleyebilirsiniz. Piyano, kitaplıklar, duvardaki siyah beyaz fotoğraflar ve  küçük bir sahne: kendinizi bambaşka bir zamanda hissedeceksiniz.

gregory-s

 

Roma sanat, tarih, kültür ve aşk demek. Bütün bunların yanında işte Roma denince dinlenilmesi gereken müzikler.

Alessandra Amoroso & Gianni Morandi – Grazie Perchè

 

Mi sono innamorato di te – Luigi Tenco

 

Ornella Vanoni – L’Appuntamento