Harika Ses Imany

Harika Ses Imany

Nadia Mladjaı:sahne adı olan Imany olarak tanınan 1979 dogumlu eski manken yeni şarkıcı. Bu tanım bu kadar güzel ve büyülü sese sahip birisi için ne kadar hafif görünsede Nadia eski bir manken.
images1
17 yaşındayken Ney-Yorka gelerek Calvin Klein la 3 aylık bi anlaşma yaptı daha sonra 7 sene Amerikada yaşadı.Ve her şey Tracy Chapman’ın “Talkin’ Bout a Revolution şarkısıyla başladı. Imany müzik yapmaya karar verdi. Hemen şan derslerine, şarkı sözleri yazmaya başladı ve Amerika’daki bütün mankenlik kariyerini bırakıp Fransa’ya geri döndü.

Müzik üzerine çalıştığı sırada tesadüfen Ayo ve Grace’nin prodüktörü Malik Ndiaye’yle tanıştı ve bu tanışma onun müzik kariyerinin resmi başlangıcı oldu.

 

Imany; Tracy Chapman, Nina Simone ve Lauryn Hill’e hayranlığından hiçbir zaman taviz vermedi ve ona R’n’B imaj yapıştırmaya çalışan prodüktörlere rağmen, “Soul”, “Folk” ve “Blues” ‘da ısrar etti. 2011 yılında piyasaya çıkan ilk albümü “The Shape of a Broken Heart”, kısa sürede çok satan albümlere verilen “Disques d’Or” ‘un (Altın Plak Ödülü) sahibi oldu.


Adını en çok “You Will Never Know” adlı şarkısıyla duyurdu.Daha sonra gelen müthiş çalışmalar başarısını doğru orantıda izledi.