Kavanoz Dolusu Çikolatalı Puding

4 Küçük Kavanoz Dolusu Çikolatalı Puding

Çikolatalı Puding:
4 yemek kaşığı şeker
4 yemek kaşığı mısır nişastası
2 yemek kaşığı şekersiz kakao tozu
3 su bardağı süt
1 su bardağı krema
Yarı-tatlı çikolata 8 gram, doğranmış sütlü çikolata
2 çay kaşığı saf vanilya özü

Ek Malzemeler
1 Graham kraker paket, ezilmiş (yaklaşık 7-8 kraker)
4 büyük marşmelov
Küçük marşmelov 2 avuç dolusu

 

3 litrelik kapın içine şekeri, nişastayı, kakao tozunu ve bir tutam tuzu atarak karıştırın, daha sonra yavaş yavaş karıştırarak süt ve krema katın. Daha Sonra kaynatmaya başlayın devamlı karıştırarak iki dakika kadar yüksek ateşte kaynatın. Sonrasında orta yüksek ateşte bir taşım kaynatın(karışım kalın olacak). Kıvamlaşan karışımın altını söndürün ve  çikolata ve vanilya malzemelerinizi içine katıp yavaş yavaş karıştırın.

DryIngredients

Pudingi  kaseye eşit şekilde aktarın. Streç kağıdıyla karışımın üstünü kapatın ve iki saat buzdolabında bekletin.

Baggie

Tatlı krakerlerinizi kırarak ufak parçalara ayırın. Daha sonra 4 adet kasenin tabanına döşeyin. Ardından pudinginizi üstüne dökün. Ek olarak diğer katmanda da içine marşmelovunuzu yarıdan keserek atın. Katmanları dilediğiniz gibi yapabiliriz. İsterseniz en üstünü marşmelovlarla süsleyebilirsiniz.

Marşmelovun eşsiz tadı…  Çikolatalı puding ile marşmelovun birleşmesinden doğacak bir tatlının nasıl olacağını tahmin edemezsiniz. Ayrıca katman aralarındaki taptaze krakerlerin lezzetine de doyum olmuyor.

Çikolatanın getirdiği mutluluğun yanında çok iyi bir müzik önerisinde bulunuyoruz. Tadıyla herkesi mutlu eden kavanoz dolusu çikolatalı pudinglerin yanına neşeli ritmleriyle Alexander Rybak’ın Fairytale şarkısı, sizlere tavsiyemiz.
Müzik Seçimi: ALEXANDER RYBAK – FAIRYTALE