ÇİKOLATALI FONDAN

Alıntı: Eric Lanlard

Bu etkileyici tatlıyı yapmak çok kolay, hem de önceki günden hazırlayıp servis yapmak istediğinizde pişirebilirsiniz. Portakal kompostosu, klasik çikolata ve portakal kombinasyonuyla birleşiyor. Bu leziz ilave çikolataya yumuşak bir lezzet katıyor.

Malzemeler
125 gr tereyağı, kabı yağlamak için de gerekli
20 gr kakao
200 gr bitter çikolata
2 yumurta, ayrıca 2 yumurta sarısı
25 gr katkısız un, üzerine serpmek için ayrıca un
4 adet 175 ml’lik puding kasesi

Yapılışı
1. Fırını önceden 180 dereceye ısıtın. Puding kasesini tereyağıyla yağlayın, sonra yağlanmış kaselere kakao dökün, fazlasını alın. Hazırladığınız kalıpları bir fırın tepsisine alın.
2. Çikolata ve tereyağını ısıya dayanıklı bir kabın içine alın, bu kabı kaynayan su dolu bir tencerenin içine koyun. Kabın yüzeye değmemesine dikkat edin, karışım eriyene kadar karıştırın. Kabı tencerenin içinden alıp, çikolatayı soğumaya bırakın.
3. Yumurtaları, yumurta sarılarını ve şekeri büyük bir karıştırma kabına alın. Elektrikli çırpıcıyla kıvamlı bir karışım olana kadar, kabararak iki katına çıkana kadar çırpın. Soğuyan çikolata karışımını yumurta ve şeker karışımına ekleyin ve son olarak unu ekleyin.
4. Karışımı hazırladığınız kalıplara eşit olarak bölün, kaplar 3/4 oranında dolana kadar doldurun. Bunu 12 dakika fırınlayın. Bu arada kompostonuzu hazırlayın.
5. Kaseleri fırından çıkarın, keskin bir bıçakla puding kasesinin kenarını kazıyın. Daha sonra ters çevirerek bir tabağın içine kalıptan dikkatlice çıkarın. Hemen portakal marmeladı kompostosuyla birlikte servis edin.

Enfes çikolata fondan lezzetinin yanına onun kadar neşeli tınılar içeren leziz mi leziz şarkılardan oluşan bir liste hazırladık..