Hafta Sonu Kokteyliniz Bizden: CAMPARI NANE SPRITZ !

Kızılcık suyu ve taze nane. Birbirini tamamlayan iki güzel tat tek kokteylde birleşirse,

2012_12_07-Spritz02

 

Haftasonu partileriniz için size muhteşem bir kokteyl önerimiz olacak. Davetlerde konuklarınıza hazırlayacağınız bu leziz ve iddialı kokteyli mutlaka deneyin.

Akşam yemeğinin yanına kusursuz yakışacak bu kokteyl, yemek önceleri için de harika bir aperatif. Özellikle de son dakika oluşan davetler için, ufak atıştırmalıklarla da mükemmel uyum sağlayabilecek bir öneri.

 

2012_12_07-Spritz03

 

1 kişilik campari nane spritz için

MALZEMELER

5/1 Campari

5/1 kızılcık suyu

5/3 Prosecco ya da onun yerini tutabilecek köpüklü bir şarap (Cava)

5 adet taze nane yaprağı

 

2012_12_07-Spritz04

 

Tüm malzemeyi, içeceği sunacağınız bardağa koyun. Buzları da ekledikten sonra hafifçe karıştırın. En son nane yapraklarını ekleyin. Son bir kez daha karıştırın ve içeceğinizin keyfini çıkarın.

*Eğer daha sert bir tat isterseniz, aynı kokteyli kızılcık yerine cin ekleyerek deneyin.

 

Müzik Önerisi: Eğlenmeyi hepimiz seviyoruz, içkiyi de seviyoruz ama bazılarımızın içkiye duyduğu aşk çok daha farklı oluyor. Kokteyl, alkolün sanatıdır bence. Mükemmel renk kombinleri, lezzetli tatlarla birleşince hem görsel olarak hem de damak zevkine hitap etmek açısından zihnimizde baya önemli bir noktaya gelip oturuyor. Bu haftasonu size kıpkırmızı bir kokteyl önerisinde bulunduk. Arkadaşlarınıza bu güzel tarifi 10 dk da hazırlayıp, eşsiz tadıyla onları kendinize hayran bırakabilirsiniz. E içki olur, parti olur, arkadaşlarınız olur da müzik olmaz mı? Sizleri elektronikanın türevlerinden olan glitch ve psychedelic melodilerin arasına bırakıyoruz. Rüya gibi bir atmosfere yolculuk etme zamanı…